Lingard i preferuari i Newcastle

schedule20:28 - 30 Tetor, 2021

schedule 20:28 - 30 Tetor, 2021

Jesse Lingard është një nga opsionet më të mundshme për Newcastle për të forcuar veten në merkaton e dimrit. Reprezentuesi anglez ka dashur prej kohësh të largohet nga Manchester në kërkim të një rëndësie më të madhe dhe disa klube Premier e kanë atë në synimin e tyre.

Në parim, marrëdhënia aktuale skadon në qershor 2022 dhe nuk pritet të largohet para kësaj date, megjithëse nga Mançesteri do të nxitojnë opsionet e tyre për të provuar të marrin një fitim ekonomik nga shitja e saj.

Lojtari synon të presë deri në verë për të zgjedhur lirshëm destinacionin e tij të ardhshëm, por një ofertë e minutës së fundit nga Newcastle mund ta bëjë atë të ndryshojë mendje. Urracasit trajtojnë gjithashtu emrat e Hazard dhe Dembélé, por opsioni i Lingard është më i pëlqyeri nga drejtuesit e sportit. r.t/abcnews.al