Lewandowski reagon në lidhje me Topin e Artë

schedule23:33 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 23:33 - 6 Dhjetor, 2021

Pikërisht një javë pasi Lionel Messi mori Topin e Artë , Robert Lewandowski tregoi për gjendjen e tij shpirtërore: “Ndjeva trishtim, nuk kam asgjë për të fshehur, nuk mund të them se isha i kënaqur, përkundrazi, ndihem i pakënaqur. U afrova, luftova me Lionel Messin… Padyshim që e respektoj për mënyrën se si luan dhe për atë që ka bërë.

Vetë fakti që jam në gjendje të konkurroj me të më bën të kuptoj nivelin që kam arritur të arrij. U ndjeva i trishtuar dhe ishte mirë që nuk duhej të luanim një ndeshje në mesjavë”, tha sulmuesi i Bayern Munich për Kanale Sportowym .

Polaku më pas u pyet se çfarë mendonte për deklaratën e Messit, i cili nga skena u kërkoi organizatorëve t’ia dorëzonin rivalit të tij Topin e Artë 2020: “Do të doja që fjalët e tij të ishin të sinqerta, jo fjalë boshe. Megjithatë, ideja është unë nuk jam i emocionuar”./h.ll/abcnews.al