La Juventusin për Bayern, legjenda Rivaldo flet për Douglas Costa

schedule15:42 - 12 Tetor, 2020

schedule 15:42 - 12 Tetor, 2020

Legjenda e Brazilit, Rivaldo, ka folur për bashkëkombasin e tij, Douglas Costa, pasi ky i fundit u largua te Juventusi për t’u rikthyer sërish në Mynih, ky firmosi për Bayern. Në fjalën e tij, Rivaldo tha:

“Unë kam qenë dhe jam një fans i Douglas, por te Juventusi gjërat nuk shkuan asnjëherë mirë për atë. Ai është një futbollist që ka nevojë për të luajtur me vazhdimësi dhe zgjedhja për t’u kthyer aty ku shprehu futbollin më të mirë të tij, ishte zgjedhja më e mirë.

Bayern mendoj se do t’i japë më shumë hapësirë dhe nëse ai gjen vazhdimësinë, jam i bindur se do të jetë një armë e fortë edhe për kombëtaren tonë braziliane. Si Costa, për shpejtësi dhe driblime, ka pak në qarkullim”, u shpreh Rivaldo./abcnews.al