Ky i ri ka gjetur formën gjeniale për t’i shpëtuar karantinës

schedule09:49 - 10 Prill, 2020

schedule 09:49 - 10 Prill, 2020

Në fshatin Slobojanskoje, në provincën e Dnipro, në pjesën lindore të Ukrainës, në afërsi të një supermarketi lokal, është vënë re një djalë me maskë dhe doreza që mbante një pulë  lidhur me një zinxhir sikur të ishte një qen, shkruan Rai News

Nga 6 prilli në Ukrainë ka rregulla shumë të rrepta për izolimin.

Por nëse dilni në vende publike këtë gjë mund ta bëni vetëm nëse shëtsini kafshët tuaja shtëpiake.

Mesa duket djali nga Ukraina gjeti ketë mashtrim përt të shmangur kufizimet dhe për të dalë nga izolimi./abcnews.al