Kush janë favoritët për të fituar “Topit e artë”? Dechamps ka 3 emra

schedule13:55 - 25 Shtator, 2022

schedule 13:55 - 25 Shtator, 2022

Kush do ta fitojë këtë vit “Topin e Artë” është një nga pyetjet që shumë tifozë kanë në kokën e tyre.

Për t’iu ardhur në ndihmë fansave, ka menduar Didier Dechamps, i cili kur është pyetur se kush mund ta fitojë trofeun personal, ia ka dhënë 3 emra që sipas tij e meritojnë.

“Si trajner francez, sigurisht që do të doja që lojtarët e mi të zinin të gjithë podiumin e Topit të Artë. Kylian, duke parë atë që prezanton tani, e aq më tepër atë që prezantoi sezonin e kaluar, është padyshim ndër favoritët për podium. Njëlloj si Benzema apo Lewandowski.

Është e vështirë të parashikohet se si do të votojnë trajnerët dhe kujt do t’i kushtojnë vëmendje, por është e sigurt që sot këta tre lojtarë janë në majën absolute të botës”, ka theksuar “WP Sportowe Fakty”. /f.a/abcnews.al