Kujdes rrogën! Shenjat e Horoskopit që shpenzojnë më shumë para

schedule16:38 - 11 Maj, 2022

schedule 16:38 - 11 Maj, 2022

Ata janë shpërdorues dhe gjithmonë bëjnë shaka me paratë e tyre, i mbarojnë dhe tremben. Edhe në vend që të mësojnë, këto shenja të zodiakut duket se nuk e kanë mendjen dhe vazhdojnë të shpenzojnë më shumë para sesa fitojnë.

Dashi

Ai tenton të shtyjë pagesat e borxhit për muajin e ardhshëm, gjë që e çon atë në mbi-borxh. Edhe duke qenë se ai nuk do ta flakë mirëqenien e tij për detyrimet e tij, ai thjesht mbushet me shpenzime dhe po i bën financat një lëmsh.

Binjakët

Ai e ndjek moton e tij “ne kemi një jetë” për pak kohë, ndaj paratë i shpenzon vetëm për përvoja dhe gjëra që dëshiron. Ai shpenzon para edhe për të dashurit e tij, thjesht nuk i ka me menaxhimin e parave të tij dhe kështu shpenzimet i kalojnë të ardhurat.

Peshorja

Ai e jeton çdo ditë si të ishte e fundit, pasi vazhdimisht bën pazar dhe pavarësisht se është një personalitet i qetë, merr rreziqe të mëdha në financat e tij, pasi beson se për të fituar para duhet fillimisht të shpenzosh.

Shigjetari

Ai fiton para vetëm për të shpenzuar në gjëra që e emocionojnë. Ai është ëndërrimtar dhe paratë i konsideron si një mjet për të kaluar mirë, edhe kur nuk ka. Në thelb për Shigjetarin, kjo ndodh pothuajse çdo muaj.

Peshqit

Psikoterapia e tij më e mirë është blerja. Mund të dalë lehtësisht jashtë buxhetit, ndërsa për shkak të luhatjeve të humorit bën shpesh blerje që nuk kanë kuptim./abcnews.al