Kujdes! Ky zakon i përditshëm shkatërron bizhuteritë tuaja

schedule13:00 - 9 Mars, 2021

schedule 13:00 - 9 Mars, 2021

A neglizhoni të hiqni bizhuteritë tuaja ndërsa përgatiteni të bëni dush?
Pra, nëse mbani vathë, rrathë dhe të gjitha unazat tuaja çdo ditë gjatë larjes, atëherë ndoshta po shkatërroni vetë bizhuteritë pa e ditur.

Një unazë e bërë nga metali i pastër mund të mbetet e paprekur pas notit ose dushit, por nëse e harroni dhe nuk e hiqni kurrë, rrezikoni ta shkatërroni atë.

Shampo, xhel dushi apo edhe kondicioneri përmbajnë kimikate që ndikojnë ndjeshëm në bizhuteritë prej argjendi.

Në përgjithësi, pavarësisht nëse bizhuteria juaj vlen një pasuri apo disa euro, është më mirë ta mbani larg ujit!/abcnews.al