Kryeministri i Bosnjës rezulton pozitiv me Covid

schedule14:40 - 7 Nëntor, 2020

schedule 14:40 - 7 Nëntor, 2020

Kryeministri i Bosnjës  është konfirmuar i infektuar me koronavirus.

Lajmi  është bërë i ditur nga zyra e kryeministrit Zoran Tegeltija që ka njoftuar se ai kishte virusin dhe anëtarët e tjerë të kabinetit po vet-izolohen.

Ndër të tjera informacionet bëjnë me dije se kryeministri aktualisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe ndodhet në vetëizolim.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë, Bosnja ka regjistruar 1,457 vdekje dhe 59,427 raste me Covid./abcnews.al