Kriza në Rinas, nis seanca për tre kontrollorët e AlbControl

schedule09:00 - 10 Prill, 2021

schedule 09:00 - 10 Prill, 2021

Ka nisur këtë të shtunë seanca ndaj tre kontrolloreve, Flora Ndreca, Armando Fezga dhe Muhin Mezini.

Prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjykatë kërkesën ndaj tre kontrollorëve. Mësohet se ndaj Flora Ndrecës është kërkuar masa “arrest shtëpie”, ndërsa për dy të tjerët është kërkuar “arrest në burg”.

Kujtojmë se ndaj tyre prokuroria ka ngritur akuzën e shpërdorimit të detyrës, kryer në bashkëpunim.

 

Kërkesa do shqyrtohet nga gjyqtari Arben Mickaj, ndërsa akuza përfaqësohet nga prokuroret, Marjeta Zaimi dhe Lidina Riza.

/abcnews.al/