Krim brenda familjes, 48-vjeçari italian vret nënën dhe telefonon policinë

schedule07:39 - 14 Tetor, 2022

schedule 07:39 - 14 Tetor, 2022

Ai vrau nënën e tij 85-vjeçare dhe më pas thirri policinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në provincën e Arezzo-s, në Subbiano,  (Itali) në një shtëpi ku jetonin nënë e bir.

Burri u dërgua fillimisht në spital dhe më pas në kazermën në Arezzo për të sqaruar nëse tentoi vetëvrasjen pasi shkaktoi vdekjen e nënës së tij.

Nga rikonstruksioni fillestar i ngjarjes, gruaja u rrah për vdekje pas një sherri.

“Kam vrarë mamin hajde”, i tha 48-vjeçari policisë kur i telefonoi në mesnatë.

Në vendngjarje ka shkuar edhe prokurorja kujdestare Françeska Eva. /Abcnews.al./