Kreu i KQZ: Qytetarët të votojnë me vullnet të lirë dhe të pandikuar

schedule19:15 - 15 Prill, 2021

schedule 19:15 - 15 Prill, 2021

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u është bashkuar apelit kundër shitblerjes së votave për zgjedhjet e 25 prillit.

Celibashi shprehet se është kundër praktikave negative që cënojnë shprehjen e vullnetit të lirë të qytetarëve.

Më tej kreu i KQZ, shprehet se qytetarët duhet të marrin pjesë në zgjedhje, dhe të shprehin vullnetin e tyre të lirë dhe të pandikuar.

I bashkohem apelit të Ipeshkvijnjve të Kishës katolike tё Shqipërisë dhe

kundër shitblerjes së votës dhe praktikave negative që cënojnë shprehjen e vullnetit të lirë të qytetarëve. Qytetarë! Merrni pjesë, shprehni vullnetin TUAJ të lirë dhe të pandikuar. VOTONI!” /abcnews.al/