Koshi i vinçit shkëputet nga 15 metra lartësi dhe bie mbi kamion, plagoset rëndë sipërmarrësi në Itali

schedule20:18 - 25 Qershor, 2022

schedule 20:18 - 25 Qershor, 2022

Një sipërmarrës 59-vjeçar është dërguar në gjende të rënë në spitalin Niguarda në Milano.

Ai u godit mëngjesin e sotëm, teksa ndodhej në një kamion, nga koshi i një vinçi i cili u këput nga një lartësi prej 15 metrash dhe ra sipër kamionit.

Të parët që kanë ndërhyrë kanë qenë agjentët e Policisë Vendore të cilët i kanë dhënë edhe ndihmën e parë.

Më pas ai u dërgua në spital ku ndodhet në rrezik  për jetën./Abcnews.al/