Koronavirusi mbërrin edhe në Amerikën Latine, konfirmohet rasti i parë

12:43 | 26/02/202012:430

Koronavirusi është kthyer në një frikë për mbarë botën. Amerika LAtine është vendi i radhës i cili ka konfirmuar një person të prekur nga virusivdekjeprurës.

Deri më tani ishte Kontinenti i vetëm i paprekur nga koronavirusi, ku këtë të mërkurë kanë konfirmuar rastin e parë në në Brazil.

Behet fjale per nje shtetas 61- vjeçar, qe dyshohet se eshte infektuar ne Itali, pasi mesohet se braziliani udhëtonte shpesh drejt rajonit verior të Lombardisë.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono