Koronavirusi i mori jetën Guljelm Radojas, djali i artistit: Ndrijnë akoma sytë mbi ballin e vajzës e djalit

schedule10:04 - 5 Maj, 2021

schedule 10:04 - 5 Maj, 2021

Ditën e sotme covid-19 i ka marrë jetën një tjetër artisti. Bëhet fjalë për aktorin, Guljelm Radoja i cili prej disa ditësh ishte në intubim, por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të gjendjes së tij të rëndë.

Pas ndarjes së tij nga jeta, një dedikim prekës ka ardhur nga i biri i tij, pianisti Red Rdoja.

“Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël”, shkruan ai.