Kontakte me të infektuarit, konfirmohen raste të reja me Covid në Përmet dhe në Gjirokastër

schedule11:20 - 5 Korrik, 2020

schedule 11:20 - 5 Korrik, 2020

Ditët  e fundit në vendin tonë janë rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit në Gjirokastër nga 10 tamponë të marrë janë konfirmuar pozitiv 2 qytetarë. Burime për Abc News bëjnë me dije se një nga rastet e reja të konfirmuar me Covid 19, një 22 vjeçar, i cili dyshohet se është infektuar në Tiranë.

Gjithashtu dy raste të reja janë konfirmuar dhe në Përmet, ku mes të infektuarve është gruaja e biznesmenit që është konfirmuar para dy ditësh me Covid.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve në vendin tonë ka shkuar në 2 893 persona, mes të cilëve 76 kanë humbur jetën./abcnews.al