Konfirmohet dëmtimi i Brozovic, Inzaghi nuk mund ta llogarisë për të paktën një muaj

schedule19:48 - 26 Shtator, 2022

schedule 19:48 - 26 Shtator, 2022

Gjithçka e konfirmuar, Interi humb Marcelo Brozovic për të paktën një muaj. Testet mjeksësore që mesfushori bëri sot, konfirmuan një dëmtim të pjesshëm në kofshën e majtë.

Gjendja e mesfushorit do të rivlerësohet nga stafi mjekësor i Interit pas kthimi të tij  në Milano dhe vetëm atëherë mund të ketë një diagnozë më të saktë.

E sigurt është Simone Inzghi do të regjisorin e mesfushës një moment shumë delikat.

Vëndin e tij po përgatitet ta zërë Kristjan Asllani./abcnews.al