Komisioneri Varhelyi vizitë zyrtare në Shkup

schedule12:49 - 7 Tetor, 2020

schedule 12:49 - 7 Tetor, 2020

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka nisur ditën e sotme vizitën e tij në Shkup.

Përmes një postimi në rrjetin social në “Twitter”, ai tha se “i paraqiti kryeministrit Zoran Zaev dhe qeverisë së Maqedonisë së Veriut raportin vjetor dhe planin ekonomik dhe të investimeve”.

“Ne duhet të përqendrohemi në mënyrë që plani të implementohet dhe të ketë ndryshime të tërësishme në vend që gjatë viteve të ardhshme”, shkrun Varhelyi në Twitter.

/abcnews.al/