Koloneli Agim Sulaj u shua nga COVID, Meta: Bota akademike humbi një intelektual të spikatur

schedule18:06 - 25 Janar, 2021

schedule 18:06 - 25 Janar, 2021

Presidenti Ilir Meta ka shprehur trishtim për ndarjen nga jeta të kolonelit Agim Sulaj, duke e konsideruar atë një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen e shumë brezave ushtarakësh.

“Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Kolonel Prof.As. Agim Sulaj, një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen me profesionalizëm të shumë brezave ushtarakësh.

Forcat e Armatosura dhe bota akademike shqiptare humbën një nga intelektualët më të spikatur.  Ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërme, kolegëve dhe nxënësve të tij!”, shkruan Meta.

Kolonel Agim Sulaj, pedagogu i Akademisë së Forcave të Armatosura humbi sot betejën me COVID-19./mv.abcnews.al