KLP me anëtarë të rinj në dhjetor, kandidojnë 4 prokurorë

schedule11:14 - 3 Shtator, 2021

schedule 11:14 - 3 Shtator, 2021

4 prokurorë kanë kandiduar për të qenë pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Burime bëjnë me dije për ABC pas thirrjes së bërë nga Prokuroria e Përgjithshme, kanë paraqitur kërkesën për të qenë pjesë e KLP, Sokol Stojani, Ludovik Doda, Deniona Katro dhe Zeqir Hodo.

KLP do të bëhet me anëtarë të rinj, pasi anëtarët që kishin mandat 3-vjecar, do të zëvendësohen brenda dhjetorit 2021. /abcnews.al