Kjo është ngjyra që do të përcaktojë grimin e vitit 2022

schedule17:41 - 10 Dhjetor, 2021

schedule 17:41 - 10 Dhjetor, 2021

Çdo dhjetor “Pantone” zbulon se cila do të jetë ngjyra më e nxehtë për 12 muajt e ardhshëm dhe e quan atë “Ngjyra e Vitit”. Për vitin 2022, Pantone krijoi një nuancë krejtësisht të re se zakonisht. Bëhet fjalë për një “blu e gjallë me një ton vjollcë-të kuqe”, e njohur si “Very Peri”, siç thekson Instituti Pantone Color. Duke kombinuar besnikërinë dhe qëndrueshmërinë e ngjyrës blu me energjinë dhe eksitimin e së kuqes, është nuanca më e lumtur dhe më e ngrohtë e blusë, e cila është një përzierje inovative. Ndoshta, pas dy vitesh pandemie, kjo është një mënyrë që Pantone të sinjalizojë ringjalljen për vitin 2022.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PANTONE (@pantone)

Si të shihni nuancën “Very Peri” në industrinë e bukurisë

Sigurisht për sa i përket sektorit të bukurisë presim të shohim shumë bashkëpunime të markave të bukurisë me “Pantone”. Pse; Sipas vlerësimeve të para, kjo ngjyrë është nuanca perfekte për sytë, thonjtë por pse jo edhe për flokët. Kjo është arsyeja pse “Pantone” tashmë po mendon për mundësi të pafundme, duke pasur këtë ngjyrë në fushën e bukurisë. Nga vezullim dhe glam me pluhur ma t rezultat. Tashmë mund të imagjinojmë një eyeliner metalik që do të na heqë grimin.

Në fakt, disa marka tashmë kanë produkte në nuanca të ngjashme me “Very Peri”.

Sido që të jetë, ne jemi në pritje të vitit 2022, i cili padyshim do të na sjellë shumë produkte të reja bukurie në nuancën joshëse “Very Peri”./abcnews.al