Kjo është mënyra më e thjeshtë për të prerë gjalpin

schedule13:52 - 9 Prill, 2022

schedule 13:52 - 9 Prill, 2022

Gjalpi është një ndër produktet më të përdorur dhe shërben pothuajse për gjithçka. Megjithatë, prerja e gjalpit mund të jetë një detyrë e bezdisshme veçanërisht kur është i ngrirë. Por ka një truk të thjeshtë për këtë. Për të kursyer kohë, priteni gjalpin menjëherë dhe më pas merrni aq sasi sa ju nevojitet.

Për këtë, ju duhet një letër pjekjeje dhe një kuti në të cilën do ta mbani.Pasi keni mbështjellë thikën me letër kuzhine, prisni gjalpin në pjesë më të vogla. Vendoseni enën në frigorifer dhe nxirreni aq sa ju nevojitet. Gjëja më e mirë është se nuk keni nevojë të lani thikën pas prerjes.

Shihni videon e mëposhtme

@cookfoodchannel Use this #kitchenhack from now, it will save you lots of time #lifehack ♬ Pope Is a Rockstar – Sales