Kjo është mënyra e duhur për të larë rrobat e plazhit

schedule19:54 - 8 Dhjetor, 2020

schedule 19:54 - 8 Dhjetor, 2020

Një nga aksesorët e nevojshëm dhe të preferuar të verës janë rrobat e plazhit. Ato ju shoqërojnë në pushime dhe udhëtime në det, ndërsa për gratë janë gjithashtu pjesë e modës.

Ajo që shumica e njerëzve nuk e dinë është mënyra e saktë për të pastruar rrobat e plazhit në mënyrë që ato të mbahen si të reja për një kohë të gjatë dhe të mos jenë të rrezikshme për shëndetin e përdoruesit.

Mësoni si duhet të veproni:

Kështu që pasi të ktheheni nga plazhi ose pishina, vendoseni në ujë të ftohtë për rreth 30 minuta. Duke bërë këtë, hiqni kripën e detit, klorin e pishinës dhe mbetjet e kremit ndaj diellit. Çdo 3-4 herë që e përdorni, shtoni një sasi të vogël të detergjentit të butë të lëngshëm, mundësisht pa pluhur dhe fërkojeni mirë. Shmangni varjen për t’i tharë siç bëni me rrobat e tjera dhe preferoni një sipërfaqe të sheshtë që të mos vërshojë. Edhe më mirë nëse nuk është i ekspozuar ndaj rrezeve të diellit, sepse rrezet e tij mund të dëmtojnë pëlhurën e saj. l.k/abcnews.al