Këto metoda natyrale do t’ju bëjnë të humbni peshë më shpejt

schedule20:18 - 4 Maj, 2021

schedule 20:18 - 4 Maj, 2021

Pavarësisht regjimit ushqimor dhe dietave të ekuilibruara shpeshherë ndodh që të mos arrini peshën e dëshiruar. Megjithatë, ka disa mënyra që do t’ju vijnë në ndihmë për t’i humbur kilogramët më shpejt se sa keni menduar.

Lëng boronice dhe limon

Eliminimi i toksinave dhe zvogëlimi i kolesterolit dhe glukozës janë detyrat kryesore të boronicës, ndërsa lëngu i limonit ndihmon në eliminimin e lëngjeve të tepërta. Një pije e freskët dhe me vitamina që ndihmon humbjen e peshës dhe që mund ta përgatisni thjesht duke përzier boronicat me pak ujë dhe duke shtuar lëngun e gjysmës së limonit.

Xhenxhefil, limon, nenexhik dhe kastravec

Limoni pastrues, nenexhiku tretës dhe anti-inflamator, xhenxhefili që djeg dhjamin dhe kastraveci diuretik, janë një përzierje e mrekullueshme për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Smoothie me mollë jeshile dhe majdanoz

Fibrat e mollës kombinohen me vitaminat në majdanoz. Përziejini së bashku dhe shtoni pak ujë. /abcnews.al