Këto janë shenjat më manipuluese të horoskopit

schedule19:00 - 13 Shtator, 2021

schedule 19:00 - 13 Shtator, 2021

Ata manipulojnë vazhdimisht gjithçka dhe këdo, ata janë mjeshtra të mëdhenj në këtë art dhe shpesh e praktikojnë atë pa e vënë re askush.

Ndërsa manipulimet tuaja nuk mund të kenë gjithmonë një qëllim të keq, është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm në afrimin me këta njerëz, pasi një hapje shumë e madhe ju ekspozon shumë ndaj tyre, gjë që mund të mos jetë një gjë e mirë.

Peshorja

Peshoret janë ata njerëz që thonë atë që të tjerët duan të dëgjojnë për të fituar simpatinë dhe i bindin ata të veprojnë në emër të tyre. Ata nuk zgjedhin anë dhe janë gjithmonë në kërkim të asaj që i përshtatet më së miri nevojave të tyre. Disa mund t’i shohin si të pandershëm, por ata thjesht besojnë se i japin përparësi vetes.

Akrepi

Akrepët janë misteriozë dhe gjithashtu manipulues në mënyrën e tyre. Ata i ndiejnë emocionet e tyre në një mënyrë unike, dhe kur të kuptojnë se janë mashtruar ose tradhtuar, ata do të përdorin këtë armë të fuqishme për të përgatitur hakmarrjen e tyre. Eshtë mirë që të shmangni dëmtimin e një Akrepi në mënyrë që të mos mbaheni peng nga manipulimet e tij të fuqishme.  Këta njerëz nuk bëjnë shaka në detyrë.

Binjakët

Binjakët janë të mirë në ndërveprimet shoqërore për shkak të simpatisë dhe karizmës së tyre unike, gjë që i bën njerëzit të hapin jetën e tyre ndaj tyre natyrshëm dhe të zbulojnë sekretet e tyre më të thella. Kjo aftësi ndihmon shumë në manipulim, pasi ata gjithmonë dinë shumë dhe mund të shkaktojnë shumë konfuzion në jetën e dikujt nëse ata dëshirojnë. Kini kujdes nga këta njerëz, pasi nuk e dini kurrë se cili nga personalitetet e tyre po ndërvepron me ju.

Gaforrja

Duke qenë njerëz vërtet emocionalë dhe disi të pasigurt, është e zakonshme që Gaforret të shfaqin sjellje manipuluese. Këta njerëz nuk duan të kritikohen dhe ngatërrohen dhe të manipulojnë vazhdimisht situata për t’u parë dhe trajtuar si viktima. Ata gjithashtu mund të përdorin shantazhe emocionale dhe të bëjnë jetën e të tjerëve vërtet të komplikuar. Kini kujdes me ta. /abcnews.al/