Këto janë aromat që rrisin produktivitetin tonë

schedule08:56 - 6 Maj, 2021

schedule 08:56 - 6 Maj, 2021

Në Japoni, parfumet shpesh përdoren për të rienergjizuar dhe relaksuar punonjësit, varësisht nga koha e ditës.

Në fakt, një studim i kryer nga një kompani japoneze e parfumeve tregoi se gabimet drejtshkrimore u ulën me më shumë se 50% kur hapësira kishte një limon!

Atëherë, pse të mos përdorni aromat në zyrën tuaj?

Aromat që përmirësojnë produktivitetin janë:

1. Livandoja lehtëson stresin dhe zvogëlon stresin.

2. Jasemina ju qetëson nga tensioni dhe nervat.

3. Frutat agrume të gjitha kanë veti pozitive. Grejpfruti lufton lodhjen mendore, limoni freskon gjendjen shpirtërore dhe portokalli zvogëlon stresin.

4. Menta jep përtëritje për shkak të freskisë së saj. Thuhet gjithashtu se stimulon mendjen dhe ndihmon përqendrimin.

5. Rozmarina ndihmon në të menduarit e qartë dhe përmirëson kujtesën./abcnews.al