Kërcënoi një person dhe i shkatërroi portën e shtëpisë, arrestohet 34-vjeçari agresiv në Sarandë

schedule12:05 - 17 Tetor, 2021

schedule 12:05 - 17 Tetor, 2021

Sarandë – A. C., 59 vjeç, banues në Sarandë, është arrestuar pasi dyshohet se ka ndërtuar pa lejen e autoriteteve kompentente, në oborrin e banesës së tij, 1 objekt me kolona dhe soletë betoni.

Ndërkohë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. M., 34 vjeç, banues në Sarandë, ka kanosur shtetasin M. R, dhe i ka dhunuar banesën duke i dëmtuar portën hyrëse të banesës. Gjithashtu ky person ka prishur qetësin publike dhe nuk u është bindur punonjësve të policisë për të ndaluar veprimet e kundërligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme. /abcnews.al/