Kërcënimet ndaj Eyoh, Burreli: Garantojmë mikpritje për këdo

schedule11:45 - 7 Dhjetor, 2019

schedule 11:45 - 7 Dhjetor, 2019

Micheal Effiong Eyoh, sulmuesi anësor i Shkumbinit, pretendon se është kërcënuar para ndeshjes me Burrelin dhe ka publikuar edhe një mesazh.  Të gjendur në këtë situatë, klubi matjan ka nxituar të reagojë dhe të garantojnë peqinasit dhe Federatën Shqiptarë të Futbollit, që në stadiumin “Liri Ballabani” nuk do të ketë kurrë probleme dhe se do t’i mirëpresin të gjitha ekipet rivale.

Drejtori sportiv, Klejvis Gjoka, ka reaguar përmes kësaj komunikate që i është shpërndarë mediave: “KF BURRELI, mirëpret çdo kundërshtar në mënyrën më mikpritëse. Klubi i Futbollit Burreli distancohet nga çdo akt apo paraakt për dhunë në stadiumin e qytetit të tij.

Në lidhje me një pretendim për kërcënim të sulmuesit të Shkumbinit Michael Effiong, të bërë në rrjetet sociale nga individë të panjohur, ju garantojmë se Klubi nuk ka e nuk do të ketë asnjë akt të tillë, jo vetëm në këtë ndeshje, por në asnjë përballje që do të luhet në stadiumin tonë.

Ne garantojmë çdo ekip e çdo lojtarë që zbret në fushën e Burrelit që do të ketë mikpritjen më të mirë të mundshme. Do të gjejë një atmosferë paqësore e qytetare. Ne kemi treguar dhe do të vazhdojmë të tregojmë se në Burrel luhet vetëm futboll dhe asgjë tjetër. Me këtë rast sigurojmë KF SHKUMBININ dhe FSHF se ndeshja do të jetë e qetë e pa asnjë lloj problemi. KF BURRELI”.

Mesazhi që ka marrë Eyoh, publikuar në “Panorama Sport”