Keni humbur besimin në dashuri? Këto janë 4 shenjat e Horoskopit më të besueshme për një lidhje

schedule13:28 - 15 Maj, 2021

schedule 13:28 - 15 Maj, 2021

Disa mund të mos jenë dakord, por për të tjerët nuk ka asgjë më seksi sesa një ose një partner të marrë përgjegjësi dhe madje edhe t’i kryejë ato. Nëse këta njerëz do të kishin mundësinë të zgjidhnin midis një partneri që do të ecte me të për një periudhë të pacaktuar kohe dhe një tjetri që do të premtonte një shoqëri të qëndrueshme në planin afatgjatë, ata me siguri do të zgjidhnin këtë të fundit. Një marrëdhënie e lirë, spontane që përmban mjaft tërheqje dhe eksitim do t’ju mbajë në një agoni të vazhdueshme për zhvillimin e saj, ndërsa një partner i besueshëm nuk do t’ju lejojë kurrë të prisni. Sepse ai e di që të luash lojëra nuk dëshmon gjithmonë se është aq argëtuese apo stimuluese.

Sidoqoftë, gjëja më e mirë për partnerët e përgjegjshëm dhe të besueshëm është se marrëdhëniet e tyre kanë një përparësi kryesore në jetën e tyre. Prandaj, një person që është “ngopur” me zhgënjime ose refuzime, mund të jetë e mençur ta kthej preferencën e tij tek dikush që do ta rrethojë marrëdhënien e tyre me qëndrueshmëri dhe ndershmëri.

Pra, nëse keni të bëni me njërën nga 4 shenjat e Horoskopit në listën më poshtë, të cilat janë të famshme për besueshmërinë e tyre , atëherë koncepti i mosbesueshmërisë bëhet diçka shumë e largët, pasi këto shenja  kanë gjithmonë sytë nga e ardhmja.

DEMI

Asnjë shenjë tjetër nuk gëzon angazhim aq shumë sa shenja sensuale dhe e qëndrueshme e Demit. Kjo shenjë e tokës dihet se është pak dembele, por kur një Demi merr përsipër të bëjë diçka, asgjë nuk mund ta largojë atë nga ndjenja e tij e përgjegjësisë. Demi nuk është vetëm i durueshëm dhe kokëfortë, ai është gjithashtu besnik “deri në vdekje”. Ai mund të mos jetë në gjendje t’i rezistojë tundimit për të blerë një palë këpucë të reja, por kur bëhet fjalë për lidhjen e tij, ai është plotësisht i përqendruar në to. Si një person që kujdeset më shumë për komoditetin dhe sigurinë sesa për aventurat e përkohshme entuziaste, ai është padyshim shoqëruesi që nuk do t’ju injorojë ose zhgënjejë kurrë.

VIRGJËRESHA

Ashtu si shenja tjetër e tokës, Demi, Virgjëresha, është i njohur për logjikën e tij, të menduarit të strukturuar dhe përkushtimin absolut ndaj asaj që ndërmerr. Kjo shenjë meriton një vend në listën e shokëve të besueshëm, pasi qëndrueshmëria dhe saktësia janë thelbësore për lulëzimin e personalitetit të tij. Ndërsa disa shenja të tjera të zodiakut mund të mërziten padurueshëm ose të ndjehen të kufizuara nga rutina e përditshme, një Virgjëreshë funksionon më mirë kur di se çfarë të presë. Dhe Virgjëreshat nuk janë të shkëlqyera vetëm në ndërtimin e programeve dhe tabelave të organizimit ose drejtimin e bizneseve të planifikuara pa ndonjë vështirësi, ato janë gjithashtu shoqëruesit më të besueshëm dhe të ndershëm të atyre që ju rrethojnë. Nëse doni një partner i cili është i certifikuar i besueshëm dhe i sigurt, atëherë ndoshta duhet ta bëni me një Virgjëreshë.

PESHORJA

Peshorja, megjithëse është një shenjë ajri, është gjithashtu një shenjë e besueshme. Mund të karakterizohet nga një romancë utopike dhe një lehtësi e padurueshme, por kur bëhet fjalë për besueshmërinë, kjo shenjë rrallë do të zhgënjejë. Për Peshoren, asgjë nuk është më e rëndësishme sesa ruajtja e ekuilibrit dhe stabiliteti në të gjitha fushat e jetës së tyre, e lëre më në marrëdhëniet e tyre romantike. Kjo shenjë me një zemër të mirë nuk mund të ndihet e lumtur, nëse jo të gjithë rreth tij janë të lumtur dhe nuk do të hezitojnë të tërhiqen ose madje të nënshtrohen vullnetit tuaj për t’ju kënaqur. Ju gjithmonë mund të mbështeteni te një Peshore për të treguar vuajtjet tuaja ose për t’ju dhënë një dorë ndihme, sepse ai nuk do asgjë më shumë sesa të mbështesë njerëzit që do.

BRICJAPI

Ashtu si Demi dhe Virgjëresha, Bricjapi është një shenjë tokësore që meriton përgjegjësitë e saj , por në një nivel krejt tjetër. Bricjapët kanë reputacionin e përgjegjësisë deri në një shkallë ngurtësie dhe nuk ka dyshim se ata janë thellësisht të besueshëm. A mundet një Bricjap të vendosë në një çast të shkojë në një udhëtim të shpejtë në Maldive? Padyshim që jo. Por, ai patjetër që do të vijë të ju marrë nga porti apo aeroporti, ai do të ndryshojë vajrat e makinës suaj, do t’ju kujtojë të telefononi mamanë tuaj, etj. Dhe sigurisht të jesh me një partner që nuk do të të zhgënjejë kurrë është shumë më mirë sesa të jesh me dikë që të ka sot në parajsë, por nuk e ke idenë se çfarë do të të zbardhë nesër!/abcnews.al