Kendall Jenner na tregon dy nuancat për një pamje minimaliste

schedule15:59 - 4 Maj, 2021

schedule 15:59 - 4 Maj, 2021

Ngjyrat intensive dhe të gjalla janë të pranverës pasi ato krijojnë pamje të qarta, por nuancat neutrale dhe të tokës ia vlejnë gjithashtu të jenë në gardërobën tuaj.

E bardha dhe bezha janë dy nuanca elegante, janë ngjyra të përjetshme në modë dhe gjithmonë të mundësojnë një pamje të përsosur.

Këtë e beson dhe Kendall Jenner, e cila u fotografua në New York me një veshje bardhë-bezhë elegante.

This Week, the Best Dressed Stars Found Their Signature Look

Kendall kishte veshur një këmishë të bardhë oversize dhe pantallona ngjyrë bezhë, ndërsa në dorë mbante një çantë po bezhë. Rripi i zi dhe këpucët e zeza bënë një thyerje të përsosur, duke e bërë lukun e modeles të pametë.

Kombinimi i saj është ideal për pranverën dhe verën dhe na tregoi se nuancat neutrale tregojnë një pamje minimaliste unike./abcnews.al