Kë do dekretojë pas 25 Prillit? Meta: Do qeverisë shumica që zgjedh populli

schedule21:16 - 20 Prill, 2021

schedule 21:16 - 20 Prill, 2021

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se do të dekretojë do shumicë që do të dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit. Meta u shpreh në  “TV1  Channel”, se do i besojë rezultateve që shikon vetë duke shtuar besimin më të madh e ka te populli shqiptar.

“Do dekretoj çdo shumicë që do të dale nga 25 prilli, nga zgjedhjet e lira dhe te ndershme. Do t’i besoj rezultateve që shikoj unë. Do dekretoj atë shumicë që fiton numrin më të madh të mandateve. Besimi më i madh është tek populli shqiptar.  Çështja e zgjedhjeve i takon çdo prindi, fëmije, nënë dhe babai. 

Jam i vetmi politikan në Shqipëri, që çështjen e integrimit e kam pasur prioritetin e tij kryesor. Partia Socialiste ka qenë një parti demokratike, Edi Rama e tjetërsoji përmes strukturave të kapjes që ka instaluar, si parti-shtet”, shprehet Meta./mv.abcnews.al