Katër gjëra që duhet të pyesni veten përpara se të ktheheni me ish-in

schedule18:20 - 9 Shtator, 2023

schedule 18:20 - 9 Shtator, 2023

U ndave. Keni qarë shumë, thirrët miqtë tuaj, patë që komeditë romantike ishin atje dhe morët një vendim. Thuaj në rregull, ishte një marrëdhënie, nuk ishte fundi i botës. Dhe kur zgjodhët të përqendroheni te vetja, ish-i bëri një rikthim të madh. Ai ju përgjigj në një histori, ju dërgoi mesazhe për të thënë se ju pa në ëndërr.

Fillove të flasësh përsëri, u kujtove që të kishte marrë malli dhe u largove. Dhe këtu lind pyetja vendimtare: A do ta gjeni përsëri njëri-tjetrin? Para se të përgjigjeni, këtu janë katër gjëra për të menduar. Bëjini vetes pyetjet e mëposhtme dhe, nëse jeni mjaft të sinqertë, do të dini se çfarë të bëni.

  • A mund t’i fal gabimet dhe veprimet që çuan në ndarje?
  • A do të më duhet të bëj një përpjekje shtesë për të rindërtuar marrëdhënien tonë?
  • A mund të vazhdoj një gjë që më lëndoi më shumë?
  • A do të ketë respekt që në fillim?

Një marrëdhënie me një person duhet të jetë e lehtë, të vijë natyrshëm. Nëse ai nuk ju kënaq, nuk ju kënaq dhe thjesht dëshironi të ktheheni te versioni që kishit krijuar në mendjen tuaj, mbani mend se, në realitet, ky person nuk ekziston dhe nuk ka pasur kurrë. Ju dëshironi të ishte gjithçka që mendonit se do të ishte, por e vërteta është larg saj./abcnews.al