Katar 2022: Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

schedule11:35 - 8 Dhjetor, 2022

schedule 11:35 - 8 Dhjetor, 2022

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit.

Fillojmë me Kroaci-Brazil, pastaj do të jetë radha Holanda-Argjentinë, fituesit do të takohen në gjysmëfinale në datën 13.

Një ditë më pas, megjithatë, hapësirë ​​për Marok-Portugali dhe Angli-Francë, fituesit do të përballen në gjysmëfinalen e datës 14. Modric, Neymar, Gapko, Messi, Hakimi, Cristiano Ronaldo, Kane, Mbappe dhe të gjithë të tjerët janë gati për betejë./h.ll/abcnews.al

Çerekfinalet
9 dhjetor
Kroaci – Brazil
Holandë – Argjentinë

10 dhjetor
Marok-Portugali
Angli-Francë

Gjysmëfinalet
13 dhjetor
Holandë/Argjentinë – Kroaci/Brazil

14 dhjetor
Angli/Francë – Marok/Portugali

Finalet
17 Dhjetor
Finalja Vendi 3-4

Finalja e e madhe- 18 dhjetor