Karriera e Higuain merr tjetër rrjedhë, a do të tërhiqet nga futbolli argjentinasi?

schedule18:23 - 20 Tetor, 2021

schedule 18:23 - 20 Tetor, 2021

Sipas Sun Sport,  Gonzalo Higuan mund të pensionohet sapo të përfundojë sezoni aktual.

Nuk dihen shumë detaje të tjera, por do të përballeshim me lamtumirën e “El Pipita”, raporton abcnews.al, marrë nga AS.

Mediat angleze theksojnë gjithashtu se gjendja e tij e dobët fizike e ka mbajtur atë jashtë fushave të lojës në disa prej ndeshjeve.

Lamtumira “El Pipa” do t’i jepte fund një karriere të madhe për argjentinasin. Në moshën 33 vjeç, ai mund të mburret se ka luajtur në ekipe të tilla si River Plate, Real Madrid, Napoli, Juventus,  Milan apo Chelsea.

Në më shumë se 473 ndeshje ai ka regjistruar 251 gola.

Ky thashethem befason shumë tifozë, të cilët menduan se argjentinasit i kishin mbetur më shumë vite futboll. Por e vërteta është se kohët e fundit disa fotografi tashmë ishin parë aty ku ai ishte parë jashtë formës dhe që mund të sugjeronin një tërheqje të mundshme të hershme. /abcnews.al/