Kapet shqiptari me 2 kg kokainë në Itali

schedule18:52 - 18 Dhjetor, 2020

schedule 18:52 - 18 Dhjetor, 2020

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi gjatë kontrollit iu gjetën dhe sekuestruan 2 kg kokainë të ndara në 2 pako secila.

Pas sinjalizimeve policia në Verona ishte vendosur në lëvizje duke e ndjekur.

Shqipëri ishte mjaft i kujdesshëm duke lëvizur në disa ndërtesa mes të cilave një shtëpi që nga jashtë të jepte idenë se ishte e pabanuar.

Në momentin që u bindën efektivët ndërhyjnë duke e arrestuar 36-vjeçarin./ db/Abcnews.al