Kalçeto, pishinë dhe bilardo, pamje nga vila luksoze e biznesmenit që ra pre e grabitjes pas mesnate

schedule12:54 - 24 Tetor, 2021

schedule 12:54 - 24 Tetor, 2021

ABC ka siguruar pamje nga vila luksoze e biznesmenit që ka rënë pre e grabitjes  në orët e para të mëngjesit në Nikël të Krujës.

Në video duke godina ndërsa në pjesë e përparme të saj ka pishinë, kalçeto, bilardo dhe parkim automjetesh ku ndodhen të parkuara dy makina.

Në pronësi të familjes Çangu është edhe një bar kafe me të njëjtin emër, e cila ndodhet brenda murit rrethues të banesës.

Të paktën 10 persona dyshohet se janë futur në banesën rreth orës 02:00 pas mesnate duke marrë para, sende dhe bizhuteri me vlerë deri në 100 mijë euro.

Ata kanë lidhur pronarin e banesës Nazmi Çangu dhe i kanë prerë gishtin deri sa ai ka rënë pa ndjenja. Më pas me anë të një kaçavide kanë hapur kasafortën. m.v/Abcnews.al