Ka një zgjidhje për të larguar celulitin

schedule12:45 - 27 Gusht, 2021

schedule 12:45 - 27 Gusht, 2021

Problemi më i madh i grave pak para se të shkojnë në plazh është një: si ta luftojmë celulitin menjëherë dhe shpejt. Celuliti është padyshim një çështje që na shqetëson gjatë gjithë vitit, por konkretisht tani që koha e plazhit po afron, ne mendojmë se duhet ta çrrënjosim atë.

Pra, cila mënyrë më e mirë sesa përgatitja e pastrimit më efektiv kundër celulitit me përbërësit e thjeshtë që keni në dollapin tuaj?

Kafeja dihet se zvogëlon dukshëm shfaqjen e celulitit, tani ju mund të bëni “scrub-in” tuaj dhe ta aplikoni atë dy herë në javë. Sigurisht, do t’ju duhet të rrisni marrjen e ujit, të kufizoni pirjen e duhanit dhe të ushtroni sa më shumë që të mundeni.

Një vaj nuk është i mjaftueshëm për të shpëtuar asgjë! Por mund të rrisë përpjekjet tuaja!

Çfarë do t’ju duhet?

Materiale:

Llumi i kafesë (2 lugë kafe)

Sheqer kafe (i barabartë me kafenë)

1 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë kripë deti

Udhëzimet :

Përzieni kafen me sheqerin kaf të papërpunuar dhe kripën e detit. Shtoni vajin e ullirit dhe përzierja juaj është gati. Gjatë dushit tuaj, aplikojeni aty ku është e nevojshme (me lëvizje rrethore). Në fund shpëlajeni me ujë të vakët./abcnews.al