Juventusi ende ka besim për Paul Pogba

schedule11:04 - 11 Qershor, 2022

schedule 11:04 - 11 Qershor, 2022

Sipas Sky Sport Italia, Juventusi është ende duke shtyrë përpara për të rikthyer mesfushorin francez Paul Pogba në Torino. Ish-mesfushori i Manchester United, i cili aktualisht është i lirë, thuhet se ka vendosur të rikthehet në Juve, ku më parë ka luajtur në mes të viteve 2012 dhe 2016. Të dyja palët thuhet se po punojnë në mënyrë aktive për të finalizuar një marrëveshje sa më shpejt të jetë e mundur.

29-vjeçari francez, i cili është i ndjekur edhe nga PSG dhe Real Madrid, ka luajtur tashmë 178 ndeshje për Bianconerët, duke shënuar 34 gola dhe duke dhënë 40 asistime. Lojtari francez ka pasur një sezon disi të komplikuar te  ManUnited, duke përfshirë disa lëndime. Ai ka luajtur vetëm 27 ndeshje me Djajtë e Kuq këtë vit, duke shënuar një gol dhe duke dhënë nëntë asistime. /abcnews.al/