Juventusi befason Interin, kjo lëvizje nuk pritej aspak!

18:13 | 27/12/201918:130

Juventusi i prish planet Interit, pasi raportohet së fundmi se është futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Arturo Vidal. E habitshme në fakt, nëse shikon organikën e zgjeruar me lojtarë të bardhezinjve. Ndoshta bardhezinjtë po mundohen t’u prishin punë rivalëve.

Gianluca Di Marzio raporton se Juventusi e ka telefonuar futbollistin kilian, i cili më parë ka qenë pjesë e klubit nga Torino. Ndoshta kjo telefonatë ka qenë sa për të ditur gatishmërinë e tij për t’u rikthyer.

OBJEKTIVAT ZIKALTËR – Interi ndërkohë nuk ka në shënjestër vetëm Vidal. Di Marzio shkruan se në kampin zikaltër nuk heqin dorë nga sulmuesi i Chelsea, Oliver Giroud. Vetëm Lukaku për repartin e avancuar nuk mjafton për të përballuar një sezon të gjatë, mes kupës, kampionatit dhe Europa League.

Conte ndërkohë ka kërkuar edhe një mbrojtës krahu. Matteo Darmian i Parmës është një prej objektivave. Pasi u kthye në Serie A, provoi një eksperiencë në Premier League me Manchester United, ai mund të ndryshojë ambient dhe Interi e ka si objektiv. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono