Juve dështon jo vetëm në fushë, rezultatet e dobëta reflektohen në numrin e ndjekësve në rrjetet sociale

schedule17:10 - 30 Shtator, 2022

schedule 17:10 - 30 Shtator, 2022

Juventus synon të kthehet në majat e futbollit botëror, por deri më tani ka pasur një sezon të dobët. Klubi nuk ka arritur të fitojë Serinë A për dy vjet dhe të përmbushë pritshmëritë e tifozëve, shkruan abcnews.al.

Dëgjohen në mënyrë aktive thirrjet për shkarkimin e Max Allegrit, tifozët po shfaqin pakënaqësi, duke ndaluar blerjen e biletave të sezonit për ndeshjet dhe ç’abonimin nga klubi në rrjetet sociale. Pas humbjes nga Benfica dhe Monza, Juve humbi mbi 2,000,000 ndjekës të mediave sociale, sipas Calciomercato.

Mesa duket, jo të gjithë kanë guximin të vazhdojnë të ndjekin skuadrën, e cila po bie gjithnjë e më shumë pas rivalëve. /G.D abcnews.al/