Juve akuzohet për “marrëveshje të dyshimta partneriteti” ndërsa hetimi mbyll një sy ndaj abuzimeve të klubeve të tjera

schedule20:48 - 31 Mars, 2023

schedule 20:48 - 31 Mars, 2023

Hetimi vazhdon për të hetuar mashtrimin financiar të klubit torinez dhe një pjesë e konsiderueshme e shtypit po përpiqet ta kalojë Juventusin si një klub të frikshëm që ka fituar dhjetëra milionë, në realitet gjithçka nuk është në rregull.

Juventusi, ndër të tjera, akuzohet për marrëveshje të dyshimta partneriteti, por sipas Tuttosport, klubi torinez nuk i kalon skuadrat e tjera në mashtrim.

Në të vërtetë, Juve është edhe në vendin e fundit mes gjigantëve italianë në periudhën trevjeçare nga 2018 deri në 2021, që ra në objektin e hetimit të Prisma.

Juventus kishte 22 transaksione, Interi kishte 26 transaksione, dhe një qarkullim prej 177 milionë eurosh dhe klubet e tjera si Roma 235 milionë, Milani 233 milionë dhe Napoli 183 milionë. /G.D abcnews.al/