“Ju nuk duhet ta ekspozoni Juven si të keqe universale”, presidenti i Lazios mbështet Juventusin

schedule17:40 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 17:40 - 6 Dhjetor, 2022

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, dha fjalë të rëndësishme në mbrojtje të Juventusit, duke mbështetur Andrea Agnelli në këtë moment të vështirë për klubin.

“Unë nuk jam gjyqtar. Të gjithë duan të përfshihen në një projekt të suksesshëm dhe kur ka probleme, ikin nga anija dhe drejtojnë edhe ata me të cilët keni pirë së bashku. Ka skuadra që kanë fituar shumë nga shitja e nja dy lojtarësh, po të mos ishte përfshirë Juventusi në këtë nuk do të kishte marrë kurrë 160 milionë, sot të gjithë qortojnë Juven, por nuk duhet ta ekspozoni klubin si të keqe universale. Ai bëri shumë për të mbështetur futbollin italian”, tha presidenti i Lacios.