Ju ka ngjitur unaza në gisht? Me këtë truk do ta hiqni menjëherë

schedule10:45 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 10:45 - 6 Dhjetor, 2022

Me siguri do të keni provuar ose keni dashur të hiqni një unazë dhe ajo ka ngecur.

Kjo është diçka irrituese dhe në të njëjtën kohë na shkakton dhimbje gjatë heqjes, por me metodën e mëposhtme do ta harroni! Gjithçka që ju nevojitet për të hequr unazën është pak gomë ose një fije që është pak elastike.

Fillimisht ajo që duhet të bëni është të lidhni fort copën e gomës pak sipër kyçit të dorës.

Më pas vazhdoni ta rrotulloni drejt unazës. Do të ndiheni paksa të çuditshëm pasi kjo do të bëjë presion mbi indin tashmë të fryrë.

/abcnews.al