Ju duhen vetëm 30 sekonda, si të bëni ‘patate të skuqura’ prej djathi

schedule17:44 - 5 Mars, 2021

schedule 17:44 - 5 Mars, 2021

Sa herë mendoni se keni pasur një vakt gati në shtëpi por nuk keni pasur as patate të skuqura në dollap, por mërziteni dhe dilni jashtë?

Ekziston një mënyrë për të pasur gjithmonë disa “patate të skuqura” djathë dhe në fakt brenda 30 sekondave. E vetmja gjë që ju nevojitet është që të keni gjithmonë pak parmixhano në frigorifer. Ju duhet një pjatë e vogël e papërshkueshme nga zjarri, një copë e vogël parmixhano dhe një mikrovalë. Funksionon dhe furra e thjeshtë kërkon vetëm 5 minuta në vend të 30 sekondave.

Shihni mënyrën e thjeshtë:

l.k/abcnews.al