Jo vetëm alkooli, Conmebol nuk lejon as syzet e diellit

schedule09:51 - 16 November, 2019

schedule09:51 - 16 November, 2019

Finalja e Libertadores, Flamengo-River Plate,  është programuar të zhvillohet më 23 nëntor prej orës 17:00 në stadiumin “Monumental De Lima” në Peru. Conmebol ka përcaktuar edhe rregulltar e sigurisë dhe bien në sy disa gjëra të veçanta.

Për arsye sigurie nuk do të lejohen në stadium personat që dallohen qartë të dehur, ose që nuk janë të vetëdijshëm për shkak të përdorimit të drogave të ndryshme. Gjithashtu janë përcaktuar edhe sendet që nuk lejohen në stadium.

Në njoftimin e bërë, thuhet se do të ndalohet çdo element që kufizon identifikim e tifozëve, si vendosja e syzeve të diellit apo vënia e kapeleve. Sigurisht është e ndaluar hyrja në fushë apo futja e sendeve të forta, që do të ishin të rrezikshme për mbarëvajtjen e ndeshjeve. /abcnews.al