Jeni penduar që zgjodhet Barcelonën? Depay e tregon për herë të parë

schedule14:11 - 6 Tetor, 2021

schedule 14:11 - 6 Tetor, 2021

Memphis Depay deklaroi që nuk do të pendohet kurrë që është transferuar te Barcelona.

Depay është i sigurt që privilegji për të luajtur në fanellën e Barcelonës ishte më se e mjaftueshme për të vendosur që t’i bashkohet Barcelonës.

“Si mund ta bëni pyetjen që nëse jam penduar për transferimin tim te Barcelona. Kjo është Barcelona. Nuk besoj që e kuptoni se sa i madh është ky klub, dhe se çfarë do të thotë për një lojtarë të transferohet këtu. Nuk do të pendohem kurrë”, tha Depay.

“Pavarësisht rezultateve, unë jam shumë i lumtur me klubin. Ka qenë një kohë e vështirë për skuadrën. Nuk dua të flas rreth asaj çështjeje, por njerëzit janë duke reaguar sikur të ishte fundi i sezonit”, shtoi ylli holandez.

Depay në 9 ndeshje ka  regjistruar vetëm tre gola dhe një asistim. /acbnews.al/