Jean Claude Juncker “godet” sërish

schedule14:53 - 26 Shkurt, 2019

schedule 14:53 - 26 Shkurt, 2019

Zhan Klod Junker është sërish në qendër të vëmendjes për shkak të sjelljes së tij spontane. Gjatë një conference për shtyp në Sharm el Sheik, ai ka marrë një telefonatë nga bashkëshortja e tij, dhe për këtë arsye ka vendosur të ndërpresë fjalën e tij duke I kërkuar ndjesë të pranishmëve.

Presidenti i Komisionit Evropian Jean- Claude Juncker u detyrua të ndërpriste fjalën e tij gjatë një samiti të rëndësishëm me liderat arab në Egjipt, duke iu përgjigjur telefonatës së ardhur nga bashkëshortja e tij, Kristine.

Herën e parë, Juncker e mbylli telefonin, kërkoi ndjesë dhe e futi në xhep. Por zilet nuk pushonin, ndaj pas ziles së tretë, presidenti ndaloi dhe u shpreh:

“Po e ndërpres pak fjalën sepse është duke më rënë celulari. Ndjesë!”

Me të mbaruar telefonatën, Jean- Claude- i u drejtua nga salla duke thënë:

“Ishte dyshuesja e përhershme. Bashkëshortja ime. Do të përfundoj konferencën këtu, sepse ajo nuk ndalon”, u shpreh Junker”, gjë që shkaktoi të qeshura mes të pranishmëve./abcnews.al