Janë “zjarr” në shtrat, me këto shenja do të keni seksin më të mirë

schedule20:28 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 20:28 - 3 Dhjetor, 2022

Nëse bëni apo lexoni astrologji, mund ta keni parë tashmë se cila shenjë është më romantike apo cila e bën partnerin më të dashur. Por a e dini se me cilat shenja të horoskopit do të bëni seksin më të mirë?

Dashi

Nuk është çudi që ai është në listë, pasi Dashi energjik njihet për personalitetin e tij vendimtar dhe pasionin në dhomën e gjumit. Nuk i pëlqen shumë të japë ëmbëlsira dhe përqafime. Ai e sheh seksin si një akt kënaqësie dhe veprim. Ai nuk ka frikë të provojë gjëra të reja në shtrat dhe të zbulojë fantazitë e tij më të fshehura.

Binjakët

Binjakët janë gjithmonë në kërkim të kënaqësisë dhe sfidave të reja. Nëse e gjeni veten në shtrat me një Binjak, mos prisni gjëra konvencionale. Nga fantazitë BDSM deri te loja me role ose pozat që kërkojnë që ju të jeni mjeshtër i jogës, Binjakët dëshiron t’i provojë të gjitha. Dhe duke qenë se ai është aq i mirë në kryerjen e shumë detyrave, ai do të ketë sukses!

Akrepi

Nuk është sekret që Akrepat janë shenjat më seksi. Pasionante dhe intensive, i japin kënaqësi të madhe personit që vendos të bëjë seks me ta. Vetëm për shkak se ata mund të jenë të përkushtuar ndaj marrëdhënies së tyre, nuk do të thotë se nuk u pëlqen të eksperimentojnë. Bëhuni gati për seks që do të jetë i paharrueshëm.

Ujori

Kreativë, mendjehapur, aventurierë, këta janë Ujorët në jetën e tyre dhe në shtratin e tyre. Nëse jeni në kërkim të një partneri që do të kalojë kohë duke u argëtuar, duke zbuluar pozicione të reja së bashku apo duke luajtur lojëra të ndryshme, e keni gjetur atë.

Shigjetari

Eksploruesit e Zodiakut. Ata janë gjithmonë në kërkim të aventurës dhe rutinës së urrejtjes. Ata janë gjithmonë në kërkim të diçkaje për t’i emocionuar dhe sfiduar. Ata nuk kanë frikë të provojnë gjëra të reja dhe do të bëjnë gjithçka për të përmbushur fantazinë tuaj më të egër.