Ivanka Trump merr dozën e parë të vaksinës Pfizer

schedule09:03 - 17 Prill, 2021

schedule 09:03 - 17 Prill, 2021

Ivanka Trump ka marrë dozën e saj të parë COVID-19 dhe po inkurajon të tjerët të vaksinohen sa më shpejt që të munden.

Dy njerëz të njohur të Ivanka Trump thonë se ajo kishte të drejtë të vaksinohej së bashku me stafin tjetër të Shtëpisë së Bardhë kur ajo punoi si këshilltare e vjetër, por që ajo zgjodhi të priste. Individët nuk ishin të autorizuar të komentonin publikisht dhe folën në kushte anonimiteti.

Ivanka Trump i tha Associated Press në një deklaratë me shkrim se “vaksinimi është mënyra jonë më e mirë për të mposhtur këtë virus dhe për të mbrojtur veten dhe të tjerët”.

Ajo mori vaksinën Pfizer në Florida, ku individët e moshës 16 vjeç e lart kanë të drejtë të vaksinohen.

Vajza 39-vjeçare e ish-presidentit Donald Trump dhe familja e saj u zhvendosën në zonën e Miamit pasi babai i saj u largua nga zyra në janar. l.k/abcnews.al