Iu gjetën 30 mijë euro në automjet gjatë kontrollit në Kakavijë, shoqërohet 64-vjeçari nga Himara

schedule09:39 - 9 Tetor, 2020

schedule 09:39 - 9 Tetor, 2020

Një 64-vjeçar nga Himara është proceduar penalisht, pasi gjatë kontrolleve të ushtruara në pikën kufitare të Kakavijës, i janë gjetur 30 800 euro të padeklaruara.

Mëngjesin e sotëm, në dalje të RSH-së, u ndalua për kontroll në vijën e dytë, mjetin tip “SUZUKI” me drejtues C. Z., rezident në Greqi.

Shuma e parave u gjet e fshehur në një çantë dore dhe më pas u sekuestrua në cilësinë e provës.

64-vjeçari është proceduar penalisht për “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”. s.b/abcnews.al/