Ishin prekur nga Covid-19, çifti i të moshuarve ndërron jetë të kapur për duarsh

schedule11:40 - 22 Janar, 2021

schedule 11:40 - 22 Janar, 2021

Një çift ​​të moshuarish, që sapo festoi 70-vjetorin e martesës kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid, vetëm pak minuta ndërsa mbaheshin për dore. Të moshuarit u shtruan në spitalin e Columbus me 8 Janar pasi rezultuan pozitivë dhe humbën jetën vetëm pak ditë më vonë.

Shirley Meek vdiq e para, ndjekur disa minuta më vonë nga bashkëshorti i saj. Ata ndërruan jetë vetëm tre ditë para se të planifikohej të merrnin vaksinën COVID-19, thanë anëtarët e familjes.

Çifti vdiq brenda disa minutave nga njëri-tjetri ndërsa ishin për dore

Ata kishin përfunduar të ndarë në kate të ndryshme të spitalit. “Ne i kërkuam personelit të spitalit që ata të ishin së bashku dhe ata thanë absolutisht,” tha vajza e tyre. /abcnews.al

Anëtarët e familjes thanë se historia e tyre duhet të shërbejë si një përrallë paralajmëruese për të tjerët gjatë pandemisë